Yumuşak eller için maske tarifleri neler pürüzsüzlüğün sırrı burada!

Yumuşak eller için maske tanımları neler? Soğuyan havalarla birlikte düzgünden uyguna elleriniz çatlamaya mı başladı. Kuruyup çatlayan …

Yumuşak eller için maske tarifleri  neler pürüzsüzlüğün sırrı burada!

Yumuşak eller için maske tanımları neler? Soğuyan havalarla birlikte düzgünden uyguna elleriniz çatlamaya mı başladı. Kuruyup çatlayan elleriniz artık canınızı mı sıkıyor. Endişelenmeyin! Konutta uygulayacağınız kolay maske tanımları ile elleriniz hem daha canlı bir görünüme kavuşacak hem de yumuşacık olacak. İşte yapmanız gerekenler!

Gliserin ve gül suyu

Materyaller

1 çay kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı gliserin
4-5 damla gül suyu

Uygulanışı

Limon suyu, gliserin ve gül suyunu bir kap içinde karıştırın. Bu karışımı ellerinizin her noktasına sürün ve yıkamadan evvel 15 dakika bekleyin. İpeksi yumuşaklıkta ellere kavuşuncaya kadar bu maskeyi günde iki sefer uygulayabilirsiniz.

Şeker ve zeytinyağı

Gereçler:

1 yemek kaşığı zeytin yağı
1 yemek kaşığı şeker

Uygulanışı

Şekeri bir avucunuza alarak başka elinizle yavaş yavaş zeytin yağını damlatın. Daha sonra öteki elinizle avuç içlerinizi birleştirin ve ovalamaya başlayın. Daha sonra tüm elinizi sıvı sabunla el yıkarmış üzere bu scrub ile ovalamaya 1 dakika boyunca devam edin. Oval çizgilerle parmaklarınıza ve ellerinizin üst kısmına masaj yapabilirsiniz. Süreci bitirdikten sonra ellerinizi hür bırakın ve 1 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Elleriniz o kadar yumuşayacak ki dokunmadan duramayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.